„II Bieg Leśny” w Nadleśnictwie Ostrołęka

8 marca 2015 r. w lasach Nadleśnictwa Ostrołęka odbył się „II Bieg Leśny". Druga edycja tej imprezy organizowanej przez Klub Kolarski 24h zgromadziła na starcie 90 osób. Honorowy Patronat imprezy objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka.

Zawodnicy startowali w kategoriach 10 km dla mężczyzn oraz 5 km dla pań. Organizator przygotował 2,5 km dystans „Bieg leśnika" dla pracowników Nadleśnictwa Ostrołęka.
             Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Natalia Nowak z czasem 19,57 a na najwyższym stopniu podium spośród mężczyzn stanął – Przemysław Dąbrowski uzyskując czas 33:10. Z 10 leśników Nadleśnictwa Ostrołęka pierwszy na mecie zameldował się Krystian Kowalczyk, z czasem 10:31. Każdy uczestnik obdarowany został medalem pamiątkowym, a najlepsi otrzymali statuetki z rąk Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka oraz przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka.
            II Bieg Leśny w tym roku zgromadził więcej uczestników niż pierwsza edycja. Można mieć nadzieję, że tego typu impreza stanie się cykliczną, a Nadleśnictwo Ostrołęka, będzie miało przyjemność gościć jeszcze więcej osób wybierających taką formę spędzania wolnego czasu.

Tekst i zdjęcia: Krystian Kowalczyk