Leśnicy z Nadleśnictwa Ostrołęka laureatami w Pułtuskim Półmaratonie Leśnika.

Pułtuski Festiwal Biegów to cykliczna impreza połączona z obchodami Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza.

Podczas 3 dni imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym zostały przeprowadzone biegi na różnych dystansach.

Jedną z kategorii był „Półmaraton Leśnika”, gdzie pracownicy Lasów Państwowych zmierzyli się z dystansem 21,0975 km. Zmagania leśników okazały się szczęśliwe dla pracowników Nadleśnictwa Ostrołęka. Krystian Kowalczyk stanął na najwyższym stopniu podium a Marek Rzewnicki zajął II miejsce.

Pamiątkowe puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli Minister Środowiska Henryk Kowalczyk oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. „Lasy są otwarte na różne formy naszej aktywności. Jedną z nich może być sport i taka impreza w której bierzemy dziś udział” – powiedział Minister Środowiska. Rywalizacja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.