Las Niepodległości posadzony w Nadleśnictwie Ostrołęka

23 kwietnia 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Ostrołęka odbyło się uroczyste sadzenie lasu. Wydarzenie nawiązywało do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pięknej wiosennej scenerii Leśnictwa Przystań, na zaproszenie Nadleśniczego przybyły różne grupy społeczne, zawodowe i wiekowe, w tym: samorządowcy wszystkich szczebli, służb mundurowych, duchowieństwa, harcerze i młodzież szkolna. Każdy posadził kilkanaście sadzonek dębu. Uczestnicy podkreślali symbolikę tego gatunku, kojarzoną z siłą i długowiecznością.

Nadleśniczy dziękując za wkład pracy, podkreślał że posadzony las oprócz funkcji gospodarczych i pozagospodarczych będzie pełnił funkcję nadrzędną. Będzie symbolem upamiętnienia przeszłości, ale także strażnikiem przyszłości.

Na okoliczność upamiętnienia wydarzenia przygotowano pamiątkową tablicę. Uroczystego odsłonięcia dokonał Zastępca dyrektora RDLP w Olsztynie, Starosta Ostrołęcki oraz Diecezjalny Duszpasterz Leśników. Kamień z wyrytą dewizą „Bóg, Honor, Ojczyzna”, będzie na wieki zaświadczał o pamięci ludzi walczących o niepodległą Polskę. Będzie także symbolem powołania w tym miejscu do życia nowego pokolenia lasu.