#sadziMY w Nadleśnictwie Ostrołęka

W czwartek i piątek przed siedzibą Nadleśnictwa Ostrołęka w ramach akcji #sadziMY każdy chętny otrzymał sadzonkę naszych rodzimych gatunków drzew. To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji z udziałem Pary Prezydenckiej.

Przez dwa dni akcji #sadziMY ostrołęccy leśnicy rozdali 2400 sztuk sadzonek. Wszyscy, którzy przybyli przed siedzibę naszego Nadleśnictwa mogli wybierać spośród takich gatunków jak: dąb szypułkowy, świerk pospolity, grab pospolity, klon zwyczajny, klon jawor czy brzoza brodawkowata. Każdej sadzonce towarzyszyła zawieszka z instrukcją jak prawidłowo posadzić otrzymane drzewko. Nas leśników, niezmiernie cieszy fakt, że akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Zainteresowanie akcją świadczy o wysokiej świadomości ekologicznej społeczeństwa, a otrzymane w tym roku sadzonki dodatkowo ją wzmocnią.

Pamiętajmy, że drzewa są producentem tlenu, oczyszczają powietrze, mają korzystny wpływ na klimat i na nasze samopoczucie. Niech sadzonki otrzymane od leśników podczas tegorocznej akcji #sadziMY będą symbolem naszej wspólnej troski o dobro jakim jest przyroda.